Právny režim kontinentálneho šelfuEURÓPSKE MENOVÉ PRÁVO A MENOVÉ PRÁVO NA SLOVENSKU
Späť na: ODBORNÁ LITERATÚRA
Tlačiť

ZBROJNÝ PREUKAZ - Príprava na skúšku

Pomôcka pre prípravu žiadateľa o zbrojný preukaz na vykonanie skúšky.
Predajná cena17,90 €
Predajná cena bez DPH16,27 €
Zľava
Suma DPH1,63 €
Cena / kg:
do7d.gif
Popis

Zbrojný preukaz - príprava na skúšku

Táto publikácia bola spracovaná, aktualizovaná a doplnená s cieľom vytvoriť ucelenú a aktuálnu príručku, ktorá pomôže žiadateľovi o vydanie zbrojného preukazu pri príprave na vykonanie skúšky odbornej spôsobilosti pred skúšobnou komisiou policajného útvaru. 

Do prvej časti príručky sme zaradili aktualizované znenie zákona č. 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive v znení neskorších predpisov so stručným komentárom k jednotlivým ustanoveniam. Žiadateľov o zbrojný preukaz však zaujme najmä znenie skúšobných otázok, ktoré sú používané pri skúškach odbornej spôsobilosti a predovšetkým správne odpovede na jednotlivé otázky, ktoré sme publikovali v 2. časti príručky.

Budúci držitelia zbrojných preukazov pri aplikácii oprávnení na držanie zbraní a streliva musia ovládať aj ďalšie vykonávacie a s témou súvisiace všeobecne záväzné právne predpisy, či už ide o vyhlášku Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 555/2003 Z. z., ktorou sa vykonávajú ustanovenia zákona o strelných zbraniach a strelive, Trestný zákon, Trestný poriadok, Občiansky zákonník, nový správny súdny poriadok, zákon o priestupkoch, zákon o poľovníctve a k nemu príslušná vykonávacia vyhláška, zákon o Policajnom zbore, zákon o Zbore väzenskej a justičnej stráže, zákon o Vojenskej polícii, zákon o obecnej polícii a ďalšie, preto sú výňatky z príslušných súvisiacich ustanovení tiež súčasťou tejto publikácie (v 3. časti). Šieste prepracované vydanie príručky plne zohľadňuje právny stav v Slovenskej republike a predstavuje dobrý základ pre úspešné absolvovanie uvedenej skúšky.

Autor: Mgr. Jozef Majoroš, Mgr. Renáta Majorošová
Počet strán: 496
Väzba: tvrdá
Rok vydania: 2018
Formát/ISBN: A5/978-80-562-0231-9

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.