Čarovný vlas (Srbské rozprávky)Poľovačky v Chočských vrchoch (1.diel)
Späť na: BELETRIA
Tlačiť

Objavte tradičnú kuchyňu

Predajná cena12,90 €
Predajná cena bez DPH11,73 €
Zľava
Suma DPH1,17 €
Cena / kg:
do7d.gif
Popis

Po „zamatovej revolúcii“ v roku 1989 aj do našej krajiny vtrhli „fast foody“ (prevádzkarne rýchleho občerstvenia) a postupne ovládli trh so stravovacími službami. Konzumácia tzv. rýchlych jedál, charakterizovaných nadmerným obsahom tuku, cukru a soli a zároveň nedostatkom vitamínov a vlákniny v pokrmoch pripravovaných prevažne smažením alebo grilovaním z polotovarov stabilizovaných umelými prísadami chemických „éčok“, sa negatívne podpísala pod kondíciu a zdravotný stav obyvateľstva našej vlasti, najmä mladšej generácie. 

Nielen obezita, hypertenzia, diabetes, kardiovaskulárne ochorenia, poruchy trávia-ceho ústrojenstva a rakovina hrubého čreva, ale aj depresie a neplodnosť sú priamym či nepriamym dôsledkom nesprávneho stravovania. Preto sa aj na Slovensku ozývajú hlasy volajúce po návrate k tradičným, časom overeným, nielen zdravým, ale aj chutným jedlám, na ktorých vyrástla naša stredná a staršia generácia. 

Daša Balogová a Viera Beerová, ktoré presadzujú tradičnú cestu v spôsobe stravovania vo svojej reštaurácii, vybrali najobľúbenejšie recepty a publikovali ich v kuchárke bohato ilustrovanej veľkoplošnými fotografiami prezentovaných jedál. 

Počet strán: 160
Väzba: tvrdá
Rok vydania: 2021
Formát/ISBN: A4/978-80-89547-69-2

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.