Právna úprava označovania výrobkovObčiansky zákonník (komentár) - dodatok č. 2
Späť na: ARCHÍV
Tlačiť

Občiansky zákonník (komentár) - dodatok č. 1

Zrozumiteľným štýlom spracovaný komentár Občianskeho zákonníka. Doplnok č.1.
Predajná cena7,27 €
Predajná cena bez DPH6,61 €
Zľava
Suma DPH0,66 €
Cena / COM_VIRTUEMART_UNIT_SYMBOL_KUS:
7d.gif
Popis

Od vydania komentára bol Občiansky zákonník dvakrát zmenený. Tieto zmeny sa týkajú zrušenia krajských úradov (zákon č. 335/2007 Z. z.) a prechodu ich kompetencií na obvodné úrady. Ďalšie zmeny sa týkajú spotrebiteľských zmlúv, keď sa doterajšie ustanovenia § 52 a 53 OZ nahradili celkom novými ustanoveniami. Čiastkové zmeny boli vykonané aj v právnej úprave záložného práva, ktoré bolo u nás modernizované v r. 2002. Azda najväčšie zmeny sa však dotkli právnej úpravy zabezpečovacieho prevodu práva a zabezpečovacieho prevodu pohľadávky (zákon č. 568/2007 Z. z.), keď sa úprava tohto inštitútu takmer stotožnila s právnou úpravou záložného práva. Pokiaľ ide o poslednú uvedenú zmenu, tá sa dotkla aj zákona č. 527/2002 Z. z. o dobrovoľných dražbách, ktorý sa zas spätne dotýka výkonu záložného práva. Na všetky tieto zmeny je potrebné reagovať aj v aplikačnej praxi.
Zároveň sme považovali za potrebné reagovať aj na skoršiu zmenu Občianskeho zákonníka, ktorá sa týkala vymožiteľnosti práv duševného vlastníctva (zákon č. 84/2007 Z. z.). Táto novela bola síce do textu komentára zapracovaná, avšak vzhľadom na finalizáciu rukopisu pri vydávaní diela nebola dosť detailne komentovaná. Tento nedostatok sme sa pokúsili napraviť týmto dodatkom.
Všetky uvedené zmeny sme zohľadnili spresnením a doplnením výkladu novelizovaných ustanovení Občianskeho zákonníka. Súčasne sme v dotknutých ustanoveniach prikročili k zmene a doplneniu textu. Dotknuté ustanovenia sme nielen aktualizovali, ale aj podstatným spôsobom prepracovali.

Kompletné archívne spracovanie Občianskeho zákonníka s komentárom:

Nové spracovanie:

Autor: JUDr. Imrich Fekete, CSc.
Počet strán: 84
Väzba: tvrdá
Rok vydania: 2008
Formát/isbn: B5/978-80-8057-770-4

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.